Paslaugos

PSDF lėšomis apmokamos paslaugos


Valstybės lėšomis apmokamų sveikatos paslaugų kainos

Kokios PSDF lėšomis apmokamos paslaugos teikiamos apdraustiesiems be papildomų mokėjimų?

Sveikatos priežiūros paslaugos gydymo įstaigose, kurios turi sutartis su TLK
Būtinoji (skubi) pagalba Teikiama nemokamai be siuntimo.
Šeimos gydytojo paslaugos Tiems, kurie yra prisirašę prie gydymo įstaigos.
Odontologo paslaugos, tarp jų ir dantų protezavimo išlaidų kompensavimas senjorams ir vaikams Teisę į kompensuojamą dantų protezavimą turi: pensinio amžiaus, negalią turintys žmonės (nedarbingi arba iš dalies darbingi) ir vaikai iki 18 metų. Yra išimčių: gali tekti sumokėti už odontologines medžiagas, vienkartines priemones.
Gydantis dantis svarbu žinoti, kad teks sumokėti už plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones. Taigi pacientas sumoka ne už gydytojo darbą – už jį moka ligonių kasos, – o už dantims gydyti sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones. Išimtis taikoma vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims. Tada būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą.
Gydytojų specialistų paslaugos Turintiems šeimos gydytojo ar kitos srities specialisto siuntimą paslaugos yra teikiamos nemokamai.
Be siuntimo galima kreiptis į gydytoją dermatovenerologą (dėl odos ir venerinių ligų). Siuntimo taip pat nereikia, jei į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai (t. y. gydytojas nurodė atvykti pakartotinai, nes dar tęsia tyrimą ar gydymą) arba pacientas serga lėtine liga, dėl kurios jam reikalinga ilgalaikė stebėsena. Be siuntimo turi priimti bet kuris gydytojas specialistas ir tuomet, kai pacientui reikalinga būtinoji pagalba.
Paslaugos ligoninėse Turintiems gydytojo siuntimą stacionarinės paslaugos, reikiami tyrimai, vaistai, medicinos pagalbos priemonės turi būti teikiami nemokamai.
Medicininės reabilitacijos paslaugos Suaugusiems medicininę reabilitaciją skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis, o vaikams – fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.
Paslaugos pagal prevencines programas Nemokamai išsitirti pagal Lietuvoje vykdomas prevencines programas dėl gimdos kaklelio, krūties, priešinės liaukos ir storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų.
Dantų silantavimas vaikams Vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų (kol nesuėjo 14 m.) sveiki nuolatiniai krūminiai dantys gali būti dengiami silantais.

Daugiau informacijos VLK puslapyje „Paslaugos vaikams“.

Vaistai ir medicinos priemonės ligoninėse, kuriuos centralizuotai nuperka VLK arba pačios ligoninės VLK nupirkti vaistai ir medicinos pagalbos priemonės tiekiami pagal sutartis ir paskirstomi gydymo įstaigoms.
Ligoninių nupirkti vaistai ir medicinos pagalbos priemonės yra įskaičiuoti į paslaugų kainą.