Koronaviruso atvejis Ignalinos raj. ligoninėje (atnaujinta 2020-06-01)

2020-05-28 vakare Ignalinos rajono ligoninės darbuotojui buvo nustatytas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Siekiant užkirsti kelią COVID-19 galimam plitimui, Ignalinos rajono ligoninė keičia sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizavimą.

1. Ne trumpiau kaip iki 2020-06-14 dienos stabdomas šių skyrių darbas:
•  Priėmimo skubios pagalbos skyrius;
•  Vidaus ligų (terapijos) skyrius;
•  Anestezijos ir intensyvios terapijos (reanimacijos) skyrius;
•  Klinikinės diagnostikos laboratorija;
•  Konsultacijų poliklinika.

Pacientai, kuriems yra kviečiama greitoji medicinos pagalba tel. Nr. 112, bus vežami ne į Ignalinos rajono ligoninę, bet į kitų savivaldybių ligonines.

2. Ne trumpiau kaip iki 2020-06-14 dienos visi konsultacijų poliklinikos gydytojai specialistai nedirba.

3. Į slaugos skyrių ne trumpiau kaip iki 2020-06-14 nebus priimami pacientai iš kitų gydymo įstaigų gydymo tęsimui, taip pat pacientai nebus išrašomi. Nebus priimami ir nebus perduodami siuntiniai pacientams. Paslaugos pacientams, esantiems ligoninės skyriuose, bus teikiamos būtinų paslaugų apimtyse. Informacija apie pacientų būklę ir toliau teikiama telefonu.

4. Nuo 2020-05-30 stabdomas vidaus ligų (terapijos) skyriaus darbas. Skyriuje gulintys ligoniai perkeliami į slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, transportuojami į VšĮ Utenos ligoninę (du pacientai), į VšĮ Respublikinę Panevėžio ligoninę (du pacientai).

5. Vidaus ligų skyriaus bei slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus darbuotojai dirba komandiniu principu. Gavus teigiamą nors vieno komandos darbuotojo COVID-19 tyrimo atsakymą, būtų keičiama visa komanda, kurią pakeistų (pagal nustatytą grafiką) namuose esantys darbuotojai.

6. Ligoninės patalpos periodiškai dezinfekuojamos. Administracijos ir kitiems darbuotojams, kurie neteikia sveikatos priežiūros paslaugų, ligoninėje vaikščioti draudžiama. Visų skyrių durys laikomos užrakintos. Draudžiamas bet koks vaikščiojimas tarp skyrių nesant būtinam atvejui dėl pagalbos teikimo pacientams.

7. Darbuotojas, kuriam patvirtintas teigiamas COVID-19 mėginys, šiuo metu yra griežtoje saviizoliacijoje, jam mėginys tyrimui pakartotinai bus daromas po 7 parų.

8. Visiems Ignalinos rajono ligoninės sveikatos priežiūros specialistams, kurie 2020-05-29 yra darbo vietose, paimti mėginiai COVID-19 tyrimams. Visų tyrimų rezultatai neigiami.

9. 2020-06-04 planuojamas privalomas visų pacientų ir darbuotojų mėginių COVID-19 tyrimams ėmimas. Gavus mėginių tyrimų rezultatus bus priimti reikiami sprendimai.

Daugiau informacijos – Ignalinos rajono savivaldybės interneto svetainėje COVID-19 aktualijos .