Ignalinoje pradėtas gydymas mineraliniu vandeniu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIgnalinos didysis tikslas – turėti sanatoriją – jau tampa realybe. Gegužės 22 d. rajono ligoninėje pristatytos gydymo Ignalinos mineraliniu vandeniu paslaugos. Buvusiame chirurgijos skyriuje įrengtame naujajame balneoterapijos centre pacientai priimami nuo praėjusios savaitės. Kaip sakė gydytoja reabilitologė Edita Markevičienė, jų sulaukiama ne tik iš Ignalinos, bet ir aplinkinių rajonų, žmonės tikrai labai patenkinti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERACentre už savivaldybės skirtas lėšas įrengtos dvi gydomosios oro burbulinės ir viena povandeninio masažo vonia, taip pat vonia kojų masažui. Bendra jų įsigijimo ir įrangos kaina – apie 150 tūkst. Lt. Šiomis voniomis gali naudotis ligoniai, kuriems taikoma ambulatorinė reabilitacija. Gydymas mineraliniu vandeniu masažinėse voniose skiriamas sergant neurologinėmis ligomis, po traumų, taip pat turint  stuburo, sąnarių bei galūnių kraujotakos sutrikimo problemų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIš  460 me­trų gy­lio grę­ži­nio iš­gau­na­mas  Ignalinos mineralinis van­duo yra bene iden­tiš­kas iš­gau­na­mam Drus­ki­nin­kuo­se „Sū­ru­čio“ van­de­niui, va­di­na­mam gro­žio šal­ti­niu. Sūrymomineralizacija – daugiau nei 50 gramų litre (vandenyje taip pat yra geležies, kalcio, kalio, magnio, natrio, cinko ir kt. naudingų mineralinių medžiagų). Gydomosiose voniose naudojamas skiestas (maždaug 1/6) mineralinis vanduo, kuris pašildomas iki 35-37 laipsnių. Procedūra trunka 15 minučių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANuo 2012 m. ligoninėje pradėtas taikyti gydymas atsivežtiniu purvu. Šiuo metu gydymui naudojamos vietinis gydomasis purvas. Ant negaluojančios vietos dedamos pašildytos gydomojo purvo aplikacijos.  Ateityje planuojama įsigyti ir specialias vonias, pritaikytas purvo procedūroms atlikti, taip pat dar vieną vertikaliąją mineralinio vandens vonią. Plėsis ir bus modernizuojamos fizioterapijos (elektros procedūros, magneto terapija) bei kineziterapijos (įvairūs treniruokliai) paslaugos, bus įrengti druskų ir relaksacijos kambariai.

Gegužės 22 d. naująsias vonias apžiūrėjo Ignalinos rajono savivaldybės meras Bronis Ropė, mero pavaduotojas Henrikas Šiaudinis, savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys, direktoriaus pavaduotojas Vidas Kreivėnas, kiti savivaldybės atstovai. Parodomosios pocedūros buvo atliekamos dviems pacientams. Vienas jų anksčiau buvo patyręs kojos lūžį, kitas turi  stuburo problemų.

Kaip sako Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, „Jau vyksta realūs darbai, kad Lietuvoje atsirastų  penktas kurortas ir tuomet visi regionai  turės priėjimą prie sveikatingumo paslaugų“. Pastaruoju metu savivaldybė  svarsto  investuotojų pasiūlymus plėtoti sanatorinio gydymo sritį ir sveikatinimo paslaugų verslą. Ignalinos mieste yra suformuotas 7 ha sklypas, kuris numatytas sanatorijos statybai.  Investicijoms šiame  sklype dar šiais metais bus skelbiamas konkursas.

parengė Lina Kovalevskienė 2014.05.23
Informacijos šaltinis ignalina.lt